ניטור שגרתי של גורמי סיכון לשבץ בקרב אנשים בני 65 שנים ומעלה אינו הכרחי, כך נטען במחקר חדש.החוקרים מצאו שבדיקת דופק ובדיקת לחץ דם שנערכות בעת ביקור אצל הרופא הן יעילות במידה שווה לבדיקות תקופתיות שמומלצות לכל קהל המטרה.ממצאי המחקר, שהתפרסם בכתב העת הבריטי לרפואה, מתבססים על בדיקות שנערכו בקרב 14,802 נבדקים ב- 50 מרכזים בבריטניה.למרות שניטור שבץ הן באמצעות בדיקת רופא והן באמצעות בדיקות תקופתיות נמצא כיעיל ומוצלח יותר מניטור שבץ בקרב קבוצת הבקרה שלא נבדקה כלל, אף אחת משתי הבדיקות לא נמצאה כיעילה יותר מחברתה.צוות המחקר הגיע למסקנה שאין הצדקה לעלות הכספית הגבוהה ולכוח האדם המוגבר בכדי לבצע בדיקות תקופתיות לניטור שבץ בקרב בני 65 שנים ומעלה.עוד על שבץ עוד על בדיקות מעבדה
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …