ביצוע אימון גופני סדיר עד לשלבים האחרונים של ההריון אין לו כל השפעה מזיקה על משקל התינוק או גודלו, כך טוענים חוקרים מספרד.על אף שזה שנים רבות מייעצים לנשים הרות שלא להרבות בפעילות גופנית במהלך הריון, מחקרים שנערכו באוניברסיטת מדריד שבספרד הראו שפעילות גופנית בעצימות נמוכה מועילה למעשה לבריאות האם ההרה ועוברה.לאחר מדידת משקלן של הנשים לפני ההריון ואת משקל תינוקותיהן, תוך לקיחה בחשבון את אורח חייהן, לא נמצאה כל ראיה שמצביעה על כך שעל נשים הרות להאט את הקצב, אפילו בשליש השני ובשליש האחרון של ההריון.במחקר, שהתפרסם בכתב העת השמנת יתר, החוקר הראשי, דר גונתן רואיז אומר: ממדי הגוף ומשקל הילוד, כמו גם מדדי בריאות אחרים, היו דומים בין קבוצת הנשים שעסקה בפעילות גופנית לבין קבוצת הנשים שלא עסקה כלל בפעילות זו. דבר זה מצביע על כך שפעילות גופנית של האם אינה מהווה איום על בריאותו של העובר. בנוסף נמצא שנשים שהיו פעילות יותר נטו ללדת תינוקות פחות שמנים, שלא כמו הנשים שניהלו אורח חיים סביל, שתינוקותיהן יכולים להיות בסיכון גבוה יותר להתפתחות מצבי בריאות כמו סוכרת למשל.עוד על הריון עוד על פעילות גופנית
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …