אדי דיזל שנפלטים מכלי רכב עלולים לגרום לשינויים בפעילות החשמלית של הלב, לפגום בתפקודו ולהגדיל את הסיכון להתקף לב או לשבץ, כך נטען במחקר חדש.המחקר, שנערך במימון אגודת הלב הבריטית, בחן את השפעות אדי הדיזל על תפקוד הלב וכלי הדם בקרב גברים שלקו בעבר בהתקף לב.החוקרים מצאו שזיהום אוויר יכול להפחית את כמות החמצן הזמין ללב במהלך פעילות גופנית וששאיפת אדי דיזל גורמת לעליה של פי 3 בעקה על הלב. בנוסף לכך נמצא שרמות של חלבון שאחראי על מניעת היווצרות קרישי דם יורדות בשליש בעקבות חשיפה לאדים.דר ניקולאס מילס מאוניברסיטת אדינבורו שעמד בראש צוות המחקר אומר: המחקר מספק הסבר מדוע חולי לב מועדים יותר לאישפוז בבתי חולים בימים בהם רמות זיהום האוויר עולות. רוב האנשים נוטים לחשוב שלזיהום אוויר יש השפעה על הריאות, כפי שמחקר זה הראה, יש לזיהום האוויר השפעה מכרעת על תיפקודי הלב.עוד על מחלות לב
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …