נשים שנמצאות בסיכון לאוסטאופורוזיס (הידלדלות מסת העצמות) תוכלנה לשאוב תועלת מתוכנית פשוטה, בת 15 דקות של אבחון אוסטאופורוזיס מוקדם, כך נטען במחקר חדש.
מדענים מאוניברסיטת בריסטול שבבריטניה בחנו 3,000 נשים לאחר גיל המעבר. החוקרים מצאו שנשים שעברו את התוכנית של אבחון אוסטאופורוזיס מוקדם היו מועדות ב- 124% יותר לקבל תרופות לחיזוק עצמות בהשוואה לנשים שלא עברו גילוי מוקדם. בנוסף, נשים שעברו גילוי מוקדם חוו פחות שברים, במיוחד בזרוע.
דר' אמה קלרק, שהובילה את המחקר, אומרת: "ממצאים אלה מספקים הוכחה רבת חוזק שתוכנית זו לגילוי מוקדם צריכה להיהפך לתוכנית לאומית כדי לזהות מי מהנשים צריכה לעבור הדמיית רנטגן בעמוד השדרה כדי לאבחן שברים בחוליות. כיום פחות משליש הנשים בבריטניה עם שברים בחוליות מאובחנות ומטופלות בהתאם".
ממצאי המחקר הוצגו בכינוס השנתי של האגודה האמריקנית לחקר עצם ומינרלים.
23.9.2011