קיים קשר בין סרטן הוושט לבין שתיית תה חם. הסיכון לסרטן הוושט עולה בעקבות שתייה של תה חם, כך נטען במחקר חדש.
במחקר שנערך באירן נטען ששתיית תה בטמפרטורה של 65-69 מעלות צלזיוס יכולה להכפיל את הסיכון להתפתחות סרטן הוושט, ושתיית תה בטמפרטורה של 70 מעלות ויותר כרוכה בסיכון גדול פי 8.
במחקר, שהתפרסם בכתב העת של האגודה הבריטית לרפואה, אומרים החוקרים שעדיף לאפשר לתה ולשאר מזונות ומשקאות להתקרר תחילה ואחר כך לצרוך אותם.
בתגובה למחקר ציין מדען מאוסטרליה שההמלצה לאפשר לתה להתקרר ניתנה כבר במאה ה- 19, ובנוסף רוב שותי התה מקררים אותו בנשיפה שמורידה אותו לטמפרטורה של 56-60 מעלות שאין בה סכנה.
דר' ביטון שערך את המחקר ממליץ על הפוגה של 5-10 דקות בין הכנת התה ומזיגתו לבין שתייתו בפועל. באופן זה יישארו בתה רוב טעמיו אך לא תיווצר סכנה של פציעות חום בוושט.
29.3.2009
עוד על סרטן הוושט