מחקר חדש טוען כי ריצה יומית בילדות חשובה לבניין עצמות בריאות במהלך הילדות. אימון עדין יותר כמו הליכה, כנראה, אינו בעל אותה השפעה מועילה על העצמות, אפילו אם הוא ממושך.
חוקרים מאוניברסיטת בריסטול שבבריטניה בחנו פעילות גופנית יומית והתפתחות של עצמות של כ- 1,750 בני נוער בני 15 שנים. החוקרים מצאו קשר ברור בין כמות של פעילות גופנית נמרצת לבין מידתה ועובייה של עצם הירך.בני נוער שהיו ב- 25% העליונים של פעילות גופנית נמרצת היו בעלי עצמות גדולות יותר באופן משמעותי מעצמותיהם של בני הנוער שהיו ברבע התחתון של פעילות גופנית נמרצת.
במחקר, שהתפרסם בכתב העת לאנדוקרינולוגיה קלינית ולמטבוליזם, החוקר הראשי, פרופסור ג'ון טוביאס, אומר: "עידוד של ילדים להגביר את פעילותם הגופנית היומית סביר שיתרום תועלת להתפתחות עצמותיהם, ולכן יפחית את הסיכון לאוסטיאופורוזיס כשיהיו מבוגרים יותר. התרומה תגבר אם תגדל ההשתתפות בפעילויות גופניות נמרצות, כמו משחקי ספורט".
עוד על פעילות גופנית
30.3.2011