קשר חדש נמצא בין גידול סרטני במעי הגס לבין רמות גבוהות של חיידקים, שיוכל לעזור לרופאים לאבחן ולטפל במחלת סרטן המעי הגס.
הממצאים, שהתפרסמו בכתב העת לחקר הגנום, מראים נוכחות של מספר רב מעבר לתקין של תאי פוסבקטריום בתוך גידול סרטני במעי הגס, דבר שמצביע בפעם הראשונה על כך שיש לחיידקים תפקיד כלשהו בהתפתחות סוג זה של סרטן.
הדבר התגלה במהלך של מיפוי רצפי DNA של רקמות תקינות ורקמות עם סרטן של המעי הגס. נדרש כעת מחקר נוסף כדי לחקור את השלכות התגלית.
דר' מתיו מאירסון, שהוביל את המחקר, אומר: "גידולים מכילים לעתים קרובות תערובת של תאי סרטן ותאים תקינים, וכמו כן מיקרו-אורגניזמים כמו חיידקים ונגיפים. אפשר שהחיידקים חיוניים להתפתחות הגידול, או שהגידול הסרטני מספק סביבה מארחת לחיידקים. נדרש מחקר נוסף כדי לבחון את מהות הקשר".
18.10.2011