מדענים מאמינים שעלה בידם לגלות מדוע נשים שמרבות בשתיית קפה לוקות לפעמים בקושי להרות. המדענים מצאו קשר בין בעיות פוריות לבין קפאין.
צוות מחקר מבית הספר לרפואה באוניברסיטת נבדה שבארה"ב ערך מחקרים על החצוצרות שדרכן נעה הביצית במטרה להגיע לרחם. כיווצי שרירים בדפנות החצוצרות הם אלה שמסייעים לביצית לנוע אל עבר הרחם,
במחקר נמצא שקפאין חוסם קוצב מיוחד בתאי דפנות החצוצרות. כאשר תאים אלה אינם פועלים באופן יעיל, הפעילות השרירית בחצוצרות פוחתת והביצית אינה יכולה להגיע לרחם.
במחקר, שהתפרסם בכתב העת הבריטי לפרמקולוגיה, פרופסור שון וורד, שהוביל את המחקר, אומר: "הניסוי שלנו אמנם נערך בחיות מעבדה, אך הממצאים מסבירים מדוע שתיית משקאות שמכילים קפאין מפחיתה את הסיכוי של נשים להרות. בנוסף לידע שיאפשר לעזור לנשים שמתקשות להרות, ההבנה המשופרת שהשגנו לגבי אופן פעולת החצוצרות תוכל גם לסייע לרופאים לטפל בדלקות באגן ובמחלות שמועברות במגע מיני ביותר הצלחה".
לפי הנתונים הקיימים, אחד מכל 7 זוגות חווה קשיים בכניסה להריון על אף שרק 5% מהזוגות הם עקרים.
עוד על פוריות האשה.
26.5.2011