אנשים שאוכלים באופן סדיר קטניות ואורז חום, מועדים פחות , ככל הנראה, לפתח פוליפים במעי הגס, כך טוענים מדענים מארה"ב.
חוקרים מאוניברסיטת לומה לינדה שבארה"ב חקרו קבוצה של 2,818 אנשים שנבדקו לראשונה בשנת 1977 ונבדקו שוב לאחר 28 שנים. המדענים מצאו שאלה שאכלו קטניות לפחות 3 פעמים בשבוע היו בעלי סיכון מופחת ב- 33% לפתח פוליפ במעי הגס. אכילת אורז חום לפחות פעם בשבוע הייתה קשורה בהפחתה של 40% בסיכון.
במחקר, שהתפרסם בכתב העת תזונה וסרטן, דר ישניה טנטמנגו, שהובילה את המחקר, אומרת: "אכילת קטניות ואורז חום גורמת לירידה בסיכון לפוליפים במעי הגס, דבר שבתורו מפחית את הסיכון לסרטן המעי הגס. קטניות ואורז חום ופירות יבשים שעשירים בסיבים ידועים כמדללים את החומרים בעלי הפוטנציאל להיות מסרטנים. בנוסף, ירקות ממשפחת הכרוביים מכילים רכיבים מטהרים, שמשפרים את תפקודם המגן".
ממצאי מחקר זה מחזקים את הראיות לכך שמזונות עשירים בסיבים תזונתיים מפחיתים סיכון לסרטן המעי הגס, ומעניקים משנה תוקף להמלצות התזונתיות להרבות באכילת מזונות כאלה.
עוד על סרטן המעי הגס
4.8.2011