מספר האנשים שחווים צרבת כרונית (חזרת חומר חומצי מהקיבה לוושט) עלה בעשר השנים האחרונות, כך נטען במחקר חדש שנערך בנורווגיה.
הסתננות של חומצה מהקיבה במעלה הוושט, שגורמת צרבת כרונית, כרוכה בהתגברות סיכון לסרטן וושט שהופך לשכיח יותר בארצות המפותחות.
מדענים באוניברסיטה למדע וטכנולוגיה בנורווגיה עקבו אחר בריאות מערכת העיכול של כמעט 30,000 אנשים במשך כ- 11 שנים. המדענים מצאו ששכיחות תסמיני צרבת עלתה ב- 30% במהלך תקופה זו, ושכיחותם של תסמיני צרבת שנחוו לפחות פעם בשבוע התגברה ב- 47%.המחקר גם גילה שנשים מועדות יותר מגברים לפתח תסמיני צרבת, וחומרת התסמינים היא בשיאה בגיל העמידה.
במחקר, שהתפרסם בכתב העת מעי, עורכי המחקר טוענים: "התגברות השכיחות של צרבת כרונית היא אות אזהרה, מכיוון שישנה סבירות גבוהה שהיא זו שתרמה לעלייה בשיעורי סרטן ושט בעולם המערבי".
22.12.2011