נשים שעושות פעילות גופנית בהריון יכולות להגביר את הסיכוי שילדיהן ייהנו מבריאות לב טובה, כך נטען במחקר חדש.
מדענים מאוניברסיטת קנזס שבארה"ב ערכו מחקר עם 61 נשים הרות. במהלך המחקר נערך מעקב אחר תפקוד ליבם של האימהות והעוברים. החוקרים מצאו שנשים שעסקו באופן סדיר בפעילות גופנית בעת הריונן נטו להיות בעלות עוברים עם שיעורי דופק נמוכים יותר, ושתועלות אלו לבריאות הלב היו ניכרות עדיין כחודש לאחר הלידה.
במחקר, שהוצג בכינוס לביולוגיה ניסויית, דר' לינדה מאי, שהובילה את המחקר, אומרת: "מהממצאים עולה כי פעילות גופנית בהריון יכולה להיות בעלת תועלות בריאותיות מתמשכות לליבם של הילדים. לא רק שהפעילות הגופנית סייעה לאימהות לשמר ולשפר את בריאותן, גם התינוקות זכו להתחלת חיים בריאה יותר. רוב ההתמקדות כיום היא בילדים בגיל בית-ספר, אך ראוי להתמקד בטיפולים הרבה לפני גיל זה.מומחי בריאות ממליצים לנשים להישאר בכושר במהלך ההריון וטוענים שנשים צריכות להתמיד בפעילות הגופנית השכיחה שלהן מדי יום כל עוד היא אפשרית".
עוד על הריון
עוד על פעילות גופנית
8.4.2011