יש קשר בין סרטן והשמנה. השמנת יתר או עודף משקל מגבירים, ככל הנראה, את הסיכון לכמה סוגי סרטן יותר מאשר לסוגים אחרים של סרטן, כך נמצא במחקר חדש.
במחקר שערכה הקרן לחקר הסרטן בבריטניה על מהות הקשר בין סרטן והשמנה עולה ש- 5% בקירוב של מקרי הסרטן בקרב נשים בגיל העמידה או נשים קשישות נגרמים מכיוון שהחולה לקתה בהשמנת יתר או בעודף משקל.
השמנת יתר היא גורם סיכון משמעותי יותר ב- 50% ממקרי סרטן הרחם וסרטן הוושט.
דר' ג'יליאן רייבס מאוניברסיטת אוקספורד שעמד בראש צוות המחקר אומר: "בהתבסס על ממצאינו, אנו מעריכים שהשמנת יתר או עודף משקל אחראיים ל- 6,000 מתוך 120,000 מקרי סרטן חדשים בכל שנה בקרב נשים בגיל העמידה ונשים קשישות בבריטניה. מחקרנו אף מראה שלהשמנת יתר יש השפעה רבה יותר על הסיכון לסרטן הכליות, לויקמיה, סרטן השחלות וסרטן השד בנשים לאחר גיל המעבר".
8.11.2007
עוד על השמנת יתר
עוד על סרטן