גלולה אחת ביום שמכילה שילוב של 4 תרופות יכולה לחתוך בחצי את סיכון להתקף לב ולשבץ, כך נמצא בניסוי קליני בינלאומי.
החוקרים בדקו את הגלולה המשולבת ב- 378 אנשים עם סיכון מוגבר למחלות לב וכלי דם. ממצאי המחקר התפרסמו בכתב העת של הספרייה הציבורית למדעים.
כעת נותר לבדוק את הגלולה המשולבת, שמכילה אספירין ורכיבים להורדת יתר לחץ דם ורמות גבוהות של כולסטרול, על מספר גדול יותר של נבדקים כדי לאושש את הממצאים הראשונים.
דר' טד ביאנקו, שהוביל את המחקר, אומר: "מעטים מאיתנו יחלקו על ההשקפה שגורסת שמניעה טובה יותר מטיפול ברוב המקרים הרפואיים. אלו הן חדשות טובות להיווכח שיש בסיס ראייתי מצטבר לשימוש פוטנציאלי בדור חדש של מוצרים משולבים כחלופה בטוחה וזמינה במאבק נגד התקפי לב ושבץ".
מאגודת הלב הבריטית נמסר בתגובה: "הקונספט של נטילת גלולה אחת במקום כמה גלולות נראה מושך. יותר מחקר נדרש כדי לקבוע את התועלות שבגלולה המשולבת, ומה שצריך לזכור תמיד הוא שתרופות אינן יכולות להיות תחליף לניהול אורח חיים בריא".
עוד על מחלת לב
עוד עלל שבץ.
26.5.2011