התרופה פיוגליטזון יכולה לסייע ב- מניעת סוכרת מסוג 2 במטופלים עם גורמי סיכון עיקריים למחלה, כך נטען במחקר חדש.
מדענים באוניברסיטת טקסס שבארה"ב בחנו 602 מטופלים, כולם בסיכון גבוה לסוכרת מחמת השמנת יתר, עבר משפחתי או רמות לא תקינות של סוכר בדם.
המטופלים נמצאו במעקב במשך 2.4 שנים בממוצע, והחוקרים מצאו שמינון יומי של התרופה מנע סוכרת מסוג 2 ביותר מ- 70% ממשתתפי המחקר. נטילת התרופה נמצאה כרוכה גם בירידה של 31% בשיעור עוביו של עורק התרדמה שמספק דם למוח.
במחקר, שהתפרסם בכתב העת היוקרתי New England Journal of Medicine, החוקר הראשי, דר' רלף דה-פרונזו, אומר: "זהו מחקר פורץ דרך. ירידה של 72% היא הירידה הגדולה ביותר שנצפתה בשיעור ההמרה ממצב של קדם סוכרת למצב של סוכרת על-ידי טיפול כלשהו, תהא זו תזונה, פעילות גופנית או תרופה".
עוד על סוכרת
24.3.2011