הורים שנוהגים לתת ממתקים לילדים כדרך לתגמל אותם בעבור התנהגות טובה יכולים להגביר את הסיכוי שלילדיהם תהיינה בעיות משקל בעתיד, כך נטען במחקר חדש.
מחקר ממשלתי בבריטניה על מתן ממתקים לילדים, שכלל כ- 2,150 מבוגרים, מצא שאלה מהם שזכרו שקיבלו מזון כפרס במהלך ילדותם היו מועדים יותר להיות עם משקל עודף בזמן שנערך המחקר. החוקרים מצאו ש- 34% מאלה שקיבלו דברי מתיקה בילדותם היו בעלי מדד מסת גוף (BMI) בטווחים של השמנת יתר, זאת בהשוואה ל- 25% בקרב אלה שלא פוצו בדברי מתיקה בילדותם. מזון כפרס בילדות נמצא כרוך גם בעבר של דיאטות הרזיה ונטייה מוגברת לנקוט בשיטות הרזיה קיצוניות.
החוקר הראשי, דר' גיימס סטבס, אומר: "תחילת אחסונן של בעיות השמנה בעתיד מתחוללת כאשר הורים שבים ומשתמשים במזונות עתירי קלוריות כדרך מהירה לנחם את ילדיהם כשאינם מרוצים או כדי להשקיט אותם כאשר אינם מתנהגים כשורה. במקרים כאלה, הורים יוצרים, שלא מרצונם, תפיסה במוחותיהם של ילדים שמובילה לשימוש במזונות עתירי קלוריות כדרך להרגיש טוב יותר עם עצמם בבגרותם".
28.2.2011