אנשים שמקווים לשפר את בריאותם על-ידי אכילת דגים באופן סדיר צריכים להימנע מלטגן את מזונם, טיגון דגים מפחית את יתרונם הבריאותי, כך נטען במחקר חדש.
חוקרים בארה"ב מצאו שנשים לאחר גיל המעבר שאכלו מנת דג מטוגן אחת בשבוע היו בסיכון מוגבר של כמעט 50% לאי-ספיקת לב. מנגד, נשים שצרכו 5 מנות דגים אפויים או בגריל בשבוע נהנו מירידה של 30% בסיכון לאי-ספיקת לב.
מארגון הלב הבריטי נמסר בתגובה: "אנשים צריכים לשים לב איך הם מבשלים את ארוחותיהם. מזונותינו מכילים שומן, מלח וסוכר ולכן צריך להשגיח על מה שאנו מוסיפים בעת הבישול".
ההמלצה התזונתית המקובלת היא לצרוך לפחות שתי מנות דגים בשבוע שלפחות אחת מהן תהיה של דגים שמנוניים דוגמת סלמון, מקרל, טונה או סרדין.
עוד על תזונה.
13.6.2011