חיידק הליקובקטר שאחראי להתפתחות כיבי קיבה יכול להיות מעורב בהתפתחות מחלת פרקינסון, כך טוענים מדענים מארה"ב.
צוות מחקר מאוניברסיטת לואיזיאנה שבארה"ב חקר חיות מעבדה כדי לבחון קשר אפשרי בין חיידק הליקובקטר פילורי לבין מחלת פרקינסון. החוקרים מצאו שזן מסוים של החיידק מביא לירידה בפעילות התנועתית (מוטורית) וברמות דופמין במוח.
דר' טרייסי טסטרמן, שהציגה את ממצאי המחקר בכינוס השנתי של החברה האמריקנית למיקרוביולוגיה, אומרת: "זיהום בחיות מעבדה בגיל העמידה של זן מסוים של החיידק הליקובקטר פילורי הביא להתפתחות תסמיני מחלת פרקינסון תוך 3-5 חודשים. ממצאינו מעלים את הטענה שלחיידק זה יכול להיות תפקיד משמעותי בהתפתחות מחלת פרקינסון בבני אדם".
23.5.2011