אכילת חטיפים בין ארוחות, כלומר מחוץ לזמני הארוחות, תורמת ליותר מ- 25% מהצריכה הקלורית הממוצעת ביום, כך טוענים מדענים מארה"ב.
מחקר, שהוצג בכינוס השנתי של המכון לטכנולוגיות מזון בארה"ב, מצא שצריכת חטיפים יכולה להיחשב כארוחה הרביעית ביום. נמצא שאנשים צרכו בממוצע 580 קלוריות ביום בצורת חטיפים ומשקאות ממותקים. הזמן שהוקדש בממוצע, מדי יום, לאכילת חטיפים עלה מ- 15 דקות ביום בשנת 2006 לכמעט 30 דקות בשנת 2008.
דר' ננסי אאוסטד, שערכה את המחקר, אומרת: "צריכת חטיפים אינה בהכרח דבר רע. חטיפים טובים מספקים לנו סיבים תזונתיים, סידן, אשלגן וויטמין D, ויכולים לסייע בצריכת המינונים המומלצים".
עוד על תזונה.
23.6.2011