הקהילה המדעית תוכל להתקדם צעד נוסף שיקרב אותה לפיצוח תעלומות של הפרעות מוחיות כמו אפילפסיה, טרשת נפוצה, ושיטיון, זאת לאחר שצוות מדענים מאוניברסיטת אדינבורו שבסקוטלנד זיהה חלבון מסוים שמסייע בתפקוד מוח תקין.
נכון להיום ידוע שהפרעות עצביות ניווניות הן תוצאה של עצירת אותות חשמליים שעוברים מהמוח לשרירים. מדוע זה קורה הוא עדיין בגדר תעלומה.צוות המחקר גילה שחלבון שנקרא NFASC 186 יכול להיות במפתח להתרת תעלומה זו, לאחר שנמצא שיש לחלבון זה תפקיד קריטי בתחזוקת המעטה החיצוני של סיבי העצבים, דבר שמבודד אותם ומאפשר להם לשדר באופן יעיל את המסרים מהמוח.פרופסור פיטר ברופי, החוקר הראשי, אומר: לדעת יותר איך פועלים האותות במוח יעזור לנו להבין טוב יותר הפרעות נוירולוגיות ומדוע כשהן קורות המוח אינו יכול יותר לשלוח אותות לחלקי הגוף השונים.
עוד על אפילפסיה
14.3.2011