יש קשר ברור בין השמנת יתר וסרטן, לכן שמירה על משקל גוף תקין יכולה לצמצם באופן משמעותי סיכון להתפתחות סרטן, כך טוענים מומחים.
פרופסור מרטין ויסמן, היועץ המדעי של הקרן העולמית לחקר הסרטן, אומר שעם עליית רמות השמנת היתר בבריטניה נוספים מדי שנה 19,000 מקרי סרטן שהיו יכולים להימנע לו שמרו האנשים על משקל גוף תקין.
פרופסור ויסמן טוען שאנשים שמדד מסת גופם הוא 25 ומעלה הם בעלי סיכון מוגבר ב- 15% לפתח סרטן המעי הגס בהשוואה לבעלי BMI של 18. מגמות דומות נצפו בשיעורי סרטן הוושט, סרטן הכליות, סרטן הלבלב, סרטן הרחם וסרטן שלפוחית השתן.
מסכם פרופסור ויסמן: "הראיות שהשמנת יתר מגבירה את הסיכון לסרטן הן חזקות כעת מבעבר, ואנו טוענים שלאחר הפסקת עישון, שמירה על משקל גוף בריא היא הדבר החשוב ביותר שניתן לעשות כדי למנוע סרטן".
11.5.2009
עוד על סרטן
עוד על השמנת יתר