מחקר חדש טוען שאנשים עם פציעות בברך יוכלו לשאוב תועלת באמצעות דיווש לאחור על אופני כושר או על הליכון אליפטי.
החוקרת, אלמרי טרבלנש, שהציגה את ממצאיה בכינוס השנתי של הקולג' האמריקני לרפואת ספורט, גייסה 39 אנשים עם פציעות בברכיים. המשתתפים חולקו באופן אקראי לשתי קבוצות. קבוצה אחת דיוושה קדימה במהלך של 24 אימוני שיקום מפוקחים, והקבוצה השנייה דיוושה לאחור במסגרת אותו שיקום מפוקח. כל משתתפי המחקר ביצעו גם אימונים לשיפור החוזק, שיווי המשקל והגמישות.
החוקרים מצאו מעט הבדלים בין שתי הקבוצות במונחי גמישות ושיווי משקל, אך אלה שדיוושו לאחור נטו להיות בעלי חוזק שריר טוב יותר וכושר אירובי טוב יותר מאלה שדיוושו קדימה.
דר' טרבלנש אומרת: "הממצאים מאוד מעודדים. אנשים כה רבים סובלים מפציעות בברכיים, מהשתתפות בפעילות ספורטיבית או מפעילויות שגרתיות בחיי היומיום. זו יכולה להיות תרומה משמעותית בשיקום לדעת איך אפשר לחזק את המפרקים ואת השרירים באופן היעיל ביותר לאחר פציעה".
במחקר אחר שהוצג בכינוס נמצא שאימון של רק 2 דקות בכל יום יכול לסייע בהפחתת כאב ורגישות בבעיות כתפיים וצוואר בקרב מבוגרים.
עוד עלל פעילות גופנית.
3.6.2011