הדו"ח האחרון של הקרן העולמית לחקר סרטן (WCRF) על סרטן המעי הגס מאושש קשר בין אכילת בשר אדום וסרטן המעי הגס ואכילת בשר מעובד וסיכון מוגבר למחלה.
חוקרים מהקולג' האימפריאלי בלונדון שבבריטניה בחנו את ההוכחות שנאספו החל משנת 2007. החוקרים מצאו הוכחה משכנעת שבשר אדום ובשר מעובד מגבירים את הסיכון לסרטן המעי הגס. החוקרים ממליצים להגביל את צריכת הבשר האדום בשבוע ל- 500 גרמים ולהימנע מאכילת בשרים מעובדים כמו נקניקים ופסטראמה. במקביל מומלץ לעבור לתזונה עשירה בסיבים כדי להגביר הגנה מפני סרטן המעי הגס.
פרופסור אלן ג'קסון, שעמד בראש צוות מחברי הדוח, אומר: "מצאנו בסקירתנו הוכחה חזקה שרבים ממקרי סרטן המעי הגס אינם בלתי נמנעים ושאנשים יכולים להפחית את הסיכון באופן משמעותי על-ידי שינויים בתזונתם ובאורח חייהם".
עוד על סרטן המעי הגס
23.5.2011