תרופות ששייכות לסוג מסוים של משככי כאבים, כמו איבופרופן, משופעלות על-ידי חלבון בגוף שיכול להחניק גדילה של סרטן, כך טוענים מדענים מבריטניה.
במחקר, שהתפרסם בכתב העת לתקשורות כימיות, נמצא שתרופות שמכילות פרופן משתנות בגוף לצורתן הפעילה באמצעות חלבון שנקרא AMACR. לחלבון זה פעילות יתר בסוגים רבים של סרטן ומקובל לשער שהוא ממריץ את אספקת האנרגיה לתאי סרטן, במיוחד בסרטן ערמונית ובסרטן המעי הגס.
החוקר הראשי, דר' מתיו לויד מאוניברסיטת בת' שבבריטניה, אומר: "מחקרנו הוא הראשון שבדק באופן שיטתי את משפחת התרופות לשיכוך כאבים דוגמת איבופרופן ומצא שכולן מעובדות על-ידי אותו חלבון בגוף. הבנה משופרת איך חלבון זה פועל בתאים ועם אילו מולקולות יש לו פעולת גומלין יכולה לספק רמזים חשובים איך מתחולל התהליך, דבר שמעורר תקווה לכיווני מחקר חדשים לטיפול בסרטן ערמונית בעתיד".
עוד על סרטן.
26.5.2011