נשים שנוטלות כמוסות אומגה 3 בהריון מועדות פחות ללדת בטרם עת ותינוקותיהן מועדים פחות לפתח בעיות תפיסתיות (קוגניטיביות) וקשיי שפה, כך נמצא במחקר קליני רחב היקף.
מחקר במימון ממשלת אוסטרליה על השפעת מתן כמוסות אומגה 3 בהריון בחן כ- 2,400 נשים הרות בין השנים 2005-2010. מחצית מהנשים קיבלה כמוסות אומגה 3 החל מהשבוע ה- 19 להריונן ומחציתן השנייה קיבלה פלסבו (תרופת דמה).החוקרים מצאו שמתן כמוסות אומגה 3 היה כרוך בירידה של 50% של לידה מוקדמת מאוד, וירידה של 35% בשיעור לידות עם תינוק בעל משקל גוף נמוך.
בנוסף ערכו החוקרים מעקב אחר תינוקות שאמהותיהם נטלו כמוסות אומגה 3 ומצאו שתינוקות אלה היו מועדים פחות להתפתחות אטית של מיומנויות תפיסה ושפה, והאמהות היו מועדות פחות לפתח דיכאון שלאחר לידה.
דר אלכסנדרה ריצ'ארדסון, מאוניברסיטת אוקספורד שבבריטניה, אומרת בתגובה: "במחקר זה, הגדול ביותר בסוגו עד כה, נמצאו הפחתות משמעותיות ביותר בגורמים שיכולים להיות בעלי השפעה שלילית על התפתחות ילדים ועל איכות חייהם בעתיד".
15.11.2011