תרופה עשויה למנוע הישנות סרטן השד

קבוצה של חוקרים איטלקיים קוראת לבדוק תרופה שהם מאמינים שיש ביכולתה למנוע הישנות של סרטן השד.
ממצאי המדענים, שפורסמו בכתב העת לאונקולוגיה, מתבססים על מעקב בן 15 שנים אחר נשים בגיל הפריון. נמצא שתרופה בשם פנרטיניד  מפחיתה באופן משמעותי את הסיכון ללקות בהישנות של סרטן השד בקרבן.
החוקרים מצאו כי הישנות סרטן השד בקבוצת הבקרה היתה גבוהה ב- 38% מהמצב בקרב הקבוצה שנטלה פנרטיניד, דבר שהוביל אותם לטעון בבטחה כי הקשר בין התרופה לבין סרטן השד אינו קשר מיקרי.
ממצא זה מחייב עריכת מחקר בקרב נשים צעירות הנמצאות בסיכון גבוה לסרטן שד. הקף ההשפעה של התרופה והממצא כי ככל שהאישה צעירה יותר התועלת מרובה יותר, גורמים לנו להאמין כי זו לא יד המקרה אומר פרופסור אומברטו ורונסי, שהוביל את המחקר במכון הלאומי לחקר הסרטן במילנו.
פנרטיניד פועל, כנראה, על-ידי דחיקת תאי שד שעלולים לההפך לתאים סרטניים להתחלק באופן תקין, ועל-ידי זירוז מוות טבעי של תאים סרטניים.
למרות הסימנים המבטיחים, חושש צוות המחקר האיטלקי כי חברות התרופות לא ימהרו להשקיע בפנרטיניד מכיוון שקיימות בעיות בייצוב כימי של הנוסחה.
אך בעקבות דיווחים על העלות הכבדה של שימוש בתרופת הרצפטין, עשויים, בכל זאת, להמצא תקציבי מחקר שיבדקו חלופות, כגון: פנרטיניד, לתרופה היקרה.

אולי יעניין אותך...

זקפה רכה

זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל

 זקפה רפה  2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …