ירקות מורידים יתר לחץ דם

במחקר חדש שהתפרסם נמצא כי אכילת תזונה עשירה בירקות מסייעת בהורדת לחץ דם גבוה. החוקרים בקולג האימפריאלי בלונדון אומרים כי עדיין לא ברור בדיוק איך החלבון המצוי בירקות מביא לירידה בלחץ הדם, אך הם משערים כי המגנזיום וחומצות האמינו המצויים בחלבון מן הצומח הם רכיבי המפתח המשפיעים על לחץ הדם.
החוקרים מצאו גם כי צריכה גבוהה של בשר, הקשורה לעיתים בעלייה של לחץ הדם, המלווה בתזונה עשירה בירקות אינה גורמת, באופן מובהק, לעליה בלחץ הדם.
במחקר, שהתפרסם בכתב העת לרפואה פנימית, הצביעו החוקרים על הצורך במחקרים נוספים למציאת המנגנון המדויק שבעזרתו מסייעת צריכת ירקות להורדת לחץ דם.
החוקר הראשי, פרופסור פול אליוט אומר: צריכה של חלבון מן הצומח קשורה לירידה בלחץ דם. ממצאי המחקר מחזקים את ההמלצה להעשיר את התזונה במוצרים מן הצומח כחלק מאורח חיים בריא למניעת יתר לחץ דם ומחלות כלי דם אחרות.
במחקר השתתפו 4,680 מתנדבים בני 40 – 59 שנים. במהלך המחקר נתבקשו המשתתפים למדוד את לחץ דמם 8 פעמים ולרשום את רכיבי התזונה שצרכו במשך 24 שעות לפני המדידה של לחץ הדם. הממצאים הצביעו בעקביות על כך שאכילת ירקות קשורה לירידה בלחץ דם.
יתר לחץ דם הוא גורם סיכון משמעותי להתפתחות מחלות לב וכלי דם. ככל שלחץ הדם גבוה יותר, כך גדל הסיכון לחלות, לכן אמצעי פשוט כמו אכילה מוגברת של ירקות הוא דרך קלה וטעימה להקטנת הסיכון למחלות הניצבות בראש סולם הגורמים לתמותה בעולם המערבי.

אולי יעניין אותך...

זקפה רכה

זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל

 זקפה רפה  2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …