חוקרים מצאו כי מוחם של ילדים רכים המקבלים שיעורי מוסיקה מתפתח באופן שונה ויכולת הזכרון שלהם משתפרת במהלך של שנת לימודים בהשוואה לילדים שלא למדו מוסיקה.
במחקר, שהתפרסם בכתב העת מוח, נמצא כי בנוסף לידע המוסיקלי שנרכש, השתפרו הזכרון והאינטליגציה הכללית, שבאו לידי ביטוי באוצר מילים, יכולת ביטוי, מתמטיקה ומבחני IQ.
אומרת פרופסר לורל טריינור מאוניברסיטת מקמסטר שערכה את המחקר: זהו המחקר הראשון המראה כי מוחם של ילדים רכים מגיב ומתפתח בעקבות לימודי מוסיקה. הכישורים התפיסתיים משתפרים במקביל לרכישת הכישורים המוסיקליים. השינויים שניצפו במהלך שנה היו מדהימים אך לא מפתיעים. אנו משערים כי ללימודי המוסיקה יש השפעה על יצירת קשרים בין תאיים במוח המשפיעים ומשמרים יכולות תפיסתיות הקשורות לזכרון ולקשב.
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …