מדענים במרפאת קליבלנד שבארה"ב פיתחו אבטיפוס של חיסון לסרטן השד.
זריקה בודדת של חיסון לסרטן השד, שמכיל חלבון שנקרא אלפא-לקטלבומין, נמצאה כמונעת היווצרות של גידולים בשד בחיות מעבדה. החיסון טרם נבדק על בני אדם.
במחקר, שהתפרסם בכתב העת רפואה טבעית, אומר החוקר הראשי, דר' וינסנט טוהי: "אנו מאמינים שחיסון זה ישמש ביום מן הימים למניעת סרטן שד בנשים מבוגרות באותה הדרך שחיסונים מונעים רבות ממחלות הילדים. אם החיסון יפעל בבני אדם כפי שפעל בחיות מעבדה, זה יהיה הישג מונומנטלי. נוכל להעלים את סרטן השד".
1.6.2010