ויטמין השמש לסרטן

התרגעות תחת קרני השמש בתחילת האביב או בשלהי הסתיו אינה רק משפרת את מצב הרוח, היא גם ממריצה את הגוף ליצר כמויות גדולות של ויטמין D המכונה גם ויטמין השמש. ויטמין D אינו ממש ויטמין, אלא יותר סוג של הורמון רב גוני המיוצר בגוף בעקבות חשיפה לקרני השמש.
כשאנו נחשפים לאור השמש, מתחיל העור ליצר ויטמין D ושפע של תגובות כימיות משנה אותו לצורתו הפעילה. ידוע זה זמן רב כי ויטמין זה מסייע בספיגת סידן בגוף ובלי נוכחותו המתמדת עלולות הרקמות הגרמיות בגוף כמו העצמות או השיניים לסבול מהתרככות. ויטמין D מסייע גם בחיזוק המערכת החיסונית ומעניק הגנה, כנראה, מפני סוגים שונים של סרטן ומחלות אחרות.
ההוכחות על השפעתו המגנה של ויטמין D מפני סרטן נראות משכנעות. חשיפה סדירה לקרני השמש קשורה בשיעורי תמותה מופחתים מכמה סוגי סרטן. מספר מחקרים מצביע על יכולתו של ויטמין D לסייע במניעת סרטן השד, סרטן המעי הגס, סרטן השחלות וסרטן הערמונית. דוח שהתפרסם לאחרונה הראה כי אנשים בעלי רמות גבוהות של ויטמין D בדמם הם בעלי סיכון מופחת ב- 50% לסוגי סרטן רבים.
מדענים במכון רוזוול פרק לחקר הסרטן, בראשותו של דר קנדס גונסון, עורכים כעת מחקר המנתח את תרומת ויטמין D למניעת סרטן ולטיפול בו. החוקרים מתמקדים בנגזרת הפעילה שלו הנקראת קלציטריול, שיש לה תפקידים רבים במערכת החיסונית בתגובתה להופעת תאי סרטן.
ידיעות נוספות בנושא

אולי יעניין אותך...

זקפה רכה

זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל

 זקפה רפה  2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …