אמהות שמחות

הנקה טובה

הצעד הראשון לקראת הנקה טובה הוא ההחלטה להניק עוד לפני לידת התינוק. זהו רעיון טוב לשוחח על כך עם אם בעלת ניסיון, לחפש מידע, לקרוא ספרים או לגלוש באינטרנט.

הנקה יכולה להתחיל מיד לאחר לידת התינוק. ברוב מחלקות הלידה התינוקות מונחים על בטנה של היולדת עם תום הלידה. מגע הדוק וראשוני זה מקדם את ההנקה. מיד לאחר הלידה התינוק, בדרך כלל, ער. הוא תר בלהיטות אחר השד ורוצה לינוק. אפשר לעזור לו במשימה אם מעניקים לו תמיכה מתחת לכפות רגליו כך שיוכל לזחול או לדחוף את עצמו מהבטן אל השדיים. התינוק יחפש בלהיטות את השד ויתחיל לינוק ברגע שימצא אותו.

חשוב שהשדיים יהיו נכונים לייצר חלב, מכיוון שכמות החלב המיוצרת תלויה בתכיפות יניקותיו של התינוק.

איך מביאים את התינוק אל השד?

ראשית, על האם למצוא תנוחה נוחה ככל האפשר שבה תהיה תמיכה נאותה לגב ולזרועות. לאחר מכן משכיבים את התינוק על אמו  התינוק צריך לשכב כך שבטנו פונה אל בטנה של אמו  כשראשו מוטה מעט לאחור. בדרך זו אפו חופשי ומרוחק מעט מהשד.

איך גורמים לתינוק לינוק?

רוב התינוקות להוטים לינוק ברגע בו הם חשים את הפטמה על הלחי. אם התינוק אינו מגיב או שהוא ישנוני מדי, רפלקס היניקה מומרץ על-ידי ליטוף עדין בלחיו ובשפתיו עם קצות האצבעות. התינוק יסובב את ראשו ויחפש אחר הפטמה בפה פתוח. אין ללטף את שתי לחיו של התינוק כי זה יבלבל אותו. אפשר להשתמש באותו סוג של המרצה אם נראה שהתינוק יונק לאט מדי או שנרדם על החזה.

התינוק צריך לינוק משד אחד כל עוד הדבר אפשרי ורק אז יש להעבירו לשד השני. אנשים רבים טוענים ש- 20 דקות הוא זמן ארוך דיו להחלפת צד.

האם התינוק יונק כפי שצריך?

כדי שהיניקה תתבצע כשורה, הפטמה צריכה להתמקם היטב בתוך פיו של התינוק. כל הפטמה והעטרה שסביבה צריכות להיעלם בפיו של התינוק, שאם לא כך לא יוכל התינוק ליצור תת-לחץ (ואקום) בין לשונו לבין החלק הרך שבחיך. אם התינוק מוצץ רק את קצה הפטמה הוא לא ירוקן את השד והפטמה תיהפך לרגישה ואף כאובה. כדי לגרום לתינוק לשוב ולינוק , יש לשים בעדינות את קצה הזרת בזוית פיו. התינוק יפער את פיו וישוב לינוק.

איך גורמים לתינוק לשחרר את הפטמה?

ניתוק התינוק משדי אמו היא משימה שיש לבצעה בעדינות. אם מנתקים את התינוק במשיכה משדי אמו באמצע ההאכלה, פטמות האם יהפכו במהירות לרגישות ולכאובות. הדרך הראויה היא לדחוק בעדינות את קצה הזרת לזווית פיו של התינוק שבאופן אוטומטי יפתח את פיו. פתיחת הפה משחררת את הוואקום שיצר התינוק בפיו בעת היניקה.

איך יודעים שהתינוק קיבל מספיק חלב?

יש לשים לב לדברים הבאים:

  • התינוק הרטיב 6-8 חיתולים ביום.
  • התינוק הוסיף למשקלו 100-200 גרם בשבוע (400-800 גרם לערך בחודש).
  • התינוק יונק כל 2-3 שעות (8-12 פעמים ביממה).
  • התינוק נראה תקין, יש לו צבע יפה ועור חלק, מגיב כפי שצריך והוא חזק ומתנועע באופן נורמאלי.
  • אם התינוק מוסיף למשקלו כפי שצריך ומרטיב את מספר החיתולים הנכון אין כל סיבה לדאגה, אפילו אם הוא רוצה לאכול בתכיפות גדולה יותר. תינוקות שונים זה מזה וחלקם יש צורך גדול יותר ליניקה ולמגע.

אימהות חדשות רבות חוששות שמא לא יהיה להן מספיק חלב. כמות החלב אינה תלויה בגודלם של השדיים, מכיוון ששדיים גדולים כקטנים מכילים את אותו מספר של בלוטות שמפרישות חלב. ההבדלים בגודל הם ברקמה השומנית בלבד. מצד שני, חשוב שהאם תאמין בעצמה ותרצה להניק. לגוף האם יש את היכולת להניק, לכן אם לא נרשמת הצלחה, הסיבה נעוצה, בדרך כלל, בגורמים חיצוניים.

מה עושים אם התינוק ישנוני ואינו רוצה לינוק?

תינוקות מסוימים רוצים לישון כל הזמן. הם שותים מעט מדי פעם ובתכיפות נמוכה. אם התינוק אינו מוסיף למשקלו ואינו מרטיב את מספר החיתולים הנכון, יש להעיר אותו ולהמריץ אותו לינוק כל שעתיים, בכל יום.

כדאי להחליף את השד המניק כל 10 דקות כדי לשמר את העניין של התינוק ביניקה ולהאכיל אותו כמה שצריך. אחיזת התינוק על הידיים עוזרת מאוד, כדאי ונעים ללטף את כל גופו ולעסות אותו בעדינות. ליטוף התינוק ודיבור עימו ממריצים את ערנותו.

הנקה או אבקת חלב?

ללא כל ספק, חלב אם הוא המזון הטוב ביותר לתינוק שזה עתה נולד.

אך לא כל הנשים יכולות להניק. למשל, נשים שעברו ניתוח בשדיים יכולות להתקשות בהנקה. למרבה המזל, יש מספר עזרים שיכולים לסייע בהנקה – כדאי לשאול את הרופא, המיילדת או את האחות בטיפת חלב.

ישנן נשים, שמסיבות רבות ושונות, אינן מעוניינות להניק. שיחה מלב אל לב עם המיילדת או הרופא יכולה לסייע בהסרתם של פחדים וחששות בלתי מבוססים או שתציע חלופות אפשריות להנקה.

לאימהות יש את מלוא הזכות לבחור את הדרך שהן חושבות שהיא הטובה ביותר עבורן ועבור תינוקן. אף על פי כן, מומלץ בחום לאימהות לקבל את מלוא המידע הקיים על הנקה, כך שההחלטה שתתקבל תתבסס על עובדות.

 

מדוע הנקה היא הטובה ביותר?

הנקה היא הדרך הטבעית להאכיל תינוק. הטבע ברא דרך חכמה לייצור חלב במקום הנכון, בטמפרטורה הנכונה ובהרכב הנכון.

חלב אם מכיל בדיוק את הכמות הנכונה של רכיבי התזונה להם זקוק התינוק והם מוגשים לו בצורה קלה לעיכול. פירוש הדבר הוא שהתינוק לא יסבול מבעיות עיכול, כמו עצירות למשל.

חלב אם מכיל גם נוגדנים חשובים, אותם תאים של המערכת החיסונית שלוחמים במחלות ומסייעים בהגנת התינוק מפני זיהומים בחודשי חייו הראשונים, לכן, תינוק יונק ילקה בפחות קלות בהצטננות.

אם קיים במשפחה עבר רפואי של אלרגיות, להנקה יש תפקיד חשוב נוסף. חלב אם מעביר, רק לעתים נדירות, את האלרגיה. אם התינוק יונק לפחות 6 חודשים ועדיף 12 חודשים, הוא לא ייחשף לאלרגנים (חומרים מעוררי אלרגיה) שמצויים במוצרי חלב. באמצעות דחיית המפגש של התינוק עם אלרגנים עד שהוא בוגר יותר, הסיכון לפתח אלרגיה יורד.

הנקה אינה רק דרך להאכלת התינוק, זהו זמן איכות של התרגעות והנאה של האם ושל תינוקה. כאשר אימהות מניקות הן יוצרות ומשמרות קשר הדוק עם ילדם. בעת הנקה יוצרות האימהות קשר עין ומגע עור עם התינוק, ובו בזמן התינוק מאזין לדופק ליבה של האם, לנשימותיה ולקולה המוכר והמרגיע.

הנקה היא דבר קל, מעשי בצורה מדהימה וחופשי. אין צורך בהכנת תערובת של חלב, חיטוי בקבוקים, או דאגה לחום ולהרכב תערובת החלב. החלב זמין מיד, אפילו בלילה.

 

האם זה בסדר להשתמש באבקת חלב?

יש כיום סוגים רבים של אבקות חלב בחנויות. מחקרים הראו שאין הבדלים גדולים בערך התזונתי בין המותגים השונים. אם האם אינה יכולה או שאינה רוצה להניק את תינוקה, אין מקום לדאגה, אבקת החלב לתינוקות תתאים לו.

חיוני לקנות את אבקת החלב שמתאימה לגילו של התינוק. חשוב ביותר בעת הכנת המשקה להשתמש בכמות אבקה נכונה למשקלו של התינוק. הכמויות הנכונות רשומות על גבי האריזה. כדאי להשתמש בכפות המידה שמצויות באריזה. כף אחת פירושה כף שטוחה. אם התערובת סמיכה מדי או דלילה מדי התינוק יכול לחלות.

אם משתמשים באבקת חלב חשוב לשמור על ניקיון והיגיינה. בקבוקי האכלה יש לחטא ולהרתיח פעם ביום. כשמכינים את התערובת יש להשתמש במים רתוחים שצוננו. אפשר להכין כמה בקבוקים בבת אחת אבל לזכור שאם המים חמים, יש לקרר את התערובת מיד בזרם מים קרים.

בקבוקים מוכנים צריכים להישמר במקרר אך לעולם לא יותר מיום. אם התינוק אינו מסיים את הבקבוק, יש לזרוק את היתרה. שאריות שנשמרו בטמפרטורת החדר יותר משעה חייבות אף הן להיזרק.

אין לאחסן תערובת מוכנה בכלי ואקום משום שזה עלול לגרום לכאבי בטן. התערובת היא בטמפרטורה של 37 מעלות ובטמפרטורה כזאת מתרבים החיידקים במהירות.

אפשר לשמור מים רתוחים בכלי ואקום כאשר מאכילים את התינוק מחוץ לבית, אך יש לערבבם עם האבקה רק בסמוך להאכלה של התינוק. לא לשכוח לקרר את התערובת לפני שמאכילים.

חום התערובת צריך לעמוד על 37 מעלות. הדרך הקלה ביותר לבדוק אם החום נכון הוא לטפטף כמה טיפות על גב היד ולהבחין בעזרת התחושה האם התערובת חמה או קרה. אם לא בטוחים אפשר להשתמש במדחום.

אם משתמשים במכשיר מיקרו-גל לחימום הבקבוק, צריך להיות מודעים שהחלב במרכז הבקבוק חם יותר מזה שסמוך לדפנות. יש לנער את הבקבוק היטב לפני שבודקים את חום התערובת. יש לבדוק תמיד את חום התערובת כדי שהתינוק לא ייכווה.

תינוק שמוזן בבקבוק זקוק לקרבה ולמגע. לכן הורים שמאכילים את תינוקם בבקבוק צריכים להחזיק אותם ולדבר עימם ולשמור על קשר עין ומגע עור. אם התינוק מקבל את הבקבוק בעריסתו הוא מחמיץ את המגע, הקרבה והקשר שכל כך חשובים לבריאותו ולהתפתחותו.

אולי יעניין אותך...

עיכוב התפתחותי אצל תינוקות וילדים

גורמים שונים יכולים להיות הסיבה של עיכוב התפתחותי אצל תינוקות. מקורם של גורמים אלה של …